Bodur Elma Fidanı Çeşitleri Adet

Fidan siparişi vermeden önce üretici ile iletişime geçiniz ve cinsini belirleyiniz.
Stokta
Hem tüzel kişilere hemde tüketicilere satışa uygundur
Organik ürün
33.00 TL - KDV dahil

Minimum sipariş miktarı: 2.

+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  Kamışlı mah., Pozantı, Adana

Gönderi bölgeleri

Yurtiçi tüm bölgeler

ELMA ÇEŞİTLERİ :

GALA: Meyve eti sarımsı, sulu ve serttir. Sürekli yüksek miktarda ürün elde edilir, seyreltme ile meyve niteliği artar.Kendine verimli olup iyi bir tozlayıcıdır. Erkenci bölgelerde temmuzun ortasından sonuna doğru diğer bölgelerde ise ağustos ayı ortalarına kadar hasat yapılabilir.Anaçları, M9, M26, M7, MM106dır.

RED CHİEF: Meyveleri orta irilikte olup, sulu, lezzetli ve aromalıdır. Meyveleri oldukça irilikte olup, ortalama 80 mm. çapında 235 gr. ağırlığındadır.Ağaç zayıf gelişir, dik büyür. Spur bir çeşittir. Tozlayıcıları Golden Delicious olup, eylül ayı sonunda hasat edilir. Anaçları, M9, M26, M7, MM106 dır.

STARKRİMSON DELİCİOUS: Ağacı orta kuvvette olup, yarı dik-dik gelişir, çok verimlidir. Eylül ortasında toplanır. Dikim aralığı tohum anacı kullanıldığında toprağın kuvvetine
6

göre 5x3 m, 6x3 m veya en çok 5x4 m olabilir. Elma yetiştirilen bütün bölgelere tavsiye edilir.
STARKSPUR GOLDEN DELİCİOUS: Ağacı yarı bodur, dik, biraz açık gelişir ve çok verimlidir.Meyvesi iri, altın sarısı renkte düzgün şekilli, çok iyi kalitelidir. Eylül’ün ikinci haftasında toplanır. Dikim aralığı tohum anacı kullanıldığında toprağın kuvvetine göre 5x3 m, 6x3 m veya en çok 5x4 m olabilir. Meyveler soğuk depoda Mart ayına kadar saklanabilir. Elma yetiştirilen bütün bölgelere tavsiye edilir.

JERSEYMAC:Ağaçlar çok kuvvetli ve yüksek verimli olup, meyveler geniş ve şişkindir.Yazlık çeşit olup, beyaz ve sulu meyve etlidir.Taşımaya dayanıklıdır.Temmuzun ortasında 1 veya 2 toplama gerektirir.Red Delicious ve Golden delicious tozlayıcılarıdır.

GRANNY SMİTH: Meyveleri orta iriliktedir. Yeşil renkli olmasına rağmen güneşi bol olan yörelerde alev rengi yanak olur.Kuvvetli ve dik büyür.Kendine verimlidir. Ekim sonunda hasat edilir.Anaçları ise, M9, M26, M7, MM106 dır. Meyveleri uygun şartlarda soğuk depolarda 9 ay süre ile saklanabilir.

Kapuz fidancılık olarak pozantı /kamışlı (karanfildagı eteklerinde ) 1400 rakımda fide ve fidan üreterek bu sektörde kendine ve ürünlernde kesn garanti veren tek firmayız ceviz çeşitlerini üreten türkiyedeki sayılı firmalardanız bunun yanında meyve fidanlı bitki tohumları sebze fideleri ve tam organik amasya,golden,stargin elma sirkeleri ve meyve-sebze kurularımızı güneş altında tam organik şekilde üretmekteyiz

**tüm ürünlerimiz sertifikalı faturalı ve tarım ve saglık bakanlıgı denetimi altındadır***

Yorum bulunamadı