Yeşil Çay (Yaprak) 500g

Kategori: Bitkisel Çay Çeşitleri.
Stokta
Hem tüzel kişilere hemde tüketicilere satışa uygundur
120.00 TL - KDV dahil
+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  İstanbul, Beylikdüzü

Gönderi bölgeleri

Tüm Türkiye

Yeşil çay; doğada yetişen, bilimsel (Botanik) adı Camellia Sinensis olan çay bitkisinin, üretim aşamasında belli işlemlerden geçerek, elde edilen bir çay çeşididir. Siyah çay ile aynı bitkiden elde edilir fakat üretim aşamasındaki farklılık, yeşil çaya kendine has özellikler kazandırır.

Siyah çaydan farklı olarak, kurutma evresinde, siyah çay yavaş yavaş kurutulurken, yeşil çay üretiminde bu evre, bitkinin oksijenle tepkimeye girmesi engellenerek, hızlıca kurutulur. Bu sebeple oksidasyon siyah çay üretiminde tamamlanırken, yeşil çay üretiminde çay yaprakları yarı fermente olarak bırakılır. Yeşil çay üretim esnasında daha az prosesten geçtiği için daha güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir.

Yeşil çay, yemeklerden sonra içildiğinde, kan şekeri artışını düşürerek, glukoz seviyesini düzenler ve bu da insülin artışını ve yağ depolamayı engeller.

Zayıflama üzerindeki etkisi, üzerinde en çok tartışılan faydası diyebiliriz. Özünde bulunan kateşinler sayesinde yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandırıcı özelliği olması yapılan birçok araştırmayla gözlemlenmiştir.

-Mutluluk bir tıkla kapında.

Yorum bulunamadı