Kayısı Reçeli 450 gr

Kayısı Reçeli 450 gr
Stokta
Hem tüzel kişilere hemde tüketicilere satışa uygundur
24.50 TL - KDV dahil

Minimum sipariş miktarı: 1.

+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  Esentepe Mahallesi, Şişli, İstanbul

Gönderi bölgeleri

Türkiye

Kadınların Elinden, Anadolu'daki kadın üreticilerin ürettiği doğal ve organik ürünleri büyük pazarlarla buluşturan bir sosyal girişimdir.
Kayısı reçeli hiçbir katkı maddesi eklenmeden, az miktarda pancar şekeriyle hazırlanmaktadır. Bütün reçellerimiz katkısız ve doğaldır, bu yüzden az miktarda pancar şekeri, reçelin kıvamını ve koruyuculuğunu sağlamaktadır. İçeriğinde hacimsel olarak en az %80 meyve bulunmaktadır.
Bahçelerden toplanan kayısılar niş birer atölye olan kadın kooperatiflerine getirilir. Kayısılar ilk önce bol su ile yıkanır, daha sonra ikiye bölünerek çekirdekleri çıkarılır. Lezzetli bir kayısı reçelinin püf noktası reçel için doğru kayısıların türlerinin seçilmesidir. Tüm kayısılarımız doğal ve güzel taneli olgunlaşmış kayısılardır.
Üretici Kadınlar yıl boyunca özenle bahçelerde yetiştirilen kayısıları ikiye kesip karanfil ve kayısı çekirdeklerinin içleriyle kaynatırlar. Leziz reçellerimiz sonrasında kavanozlarımıza doldurulup kapakları kapatılarak sevdiklerimizle paylaşmaya hazır hale gelir.
Kayısı reçelinde tane yoğunluğu yaklaşık olarak yüzde 80-85 oranındadır ve taneler bir kayısının ikiye bölünmesiyle elde edilen büyük dilimler şeklindedir.

Yorum bulunamadı