Menü
Alıcı için nasıl çalışır?
Türkiye'nin dört bir yanından kaliteli Tarım Ürünleri satın almak ister misiniz? Wikifarmer'de Alıcı profili oluşturun. Çevrenizdeki, İlinizdeki veya Türkiye'nin dört bir yanında bulunan Tarım Ürünlerini, Üreticilerini ve Tüccarlarını ücretsiz araştırın.
İlginizi çeken bir şey bulduğunuzda, sipariş oluşturabilirsiniz. Bu, ürünler adresinize gönderilebilir ise, ürünlerin tesisinize ulaşmasının maliyeti ve tahmini teslim süresi hakkında Satıcı'nın hızlı bir şekilde size yanıt vereceği anlamına gelir.
Nakliye maliyeti sıfır ise ve tahmini teslim süresi 2 günden az veya daha da az ise, Satıcı siparişi kabul edebilir ve hemen gönderebilir (sipariş otomatik olarak onaylanır). Nakliye maliyeti sıfır değilse veya tahmini teslim süresi 2 günden fazla ise, siparişi onaylama veya reddetme seçeneğine sahipsiniz.
Ödeme yöntemleri olarak, Platformumuz Kredi Kartı ve Kapıda Nakit Ödeme gibi %100 Güvenli Ödeme Yöntemleri içerir. Platform üzerinden yapılan her ödeme %100 güvenceye alınır. Ürünlerin kalitesi veya miktarı Satıcı tarafından Wikifarmer.com'da açıklanan standartlar ile uyumlu değil ise para iadesi yapılmaktadır.
Platformumuzda kesinlikle ekstra bir ücret talep edilmez. Sadece satın aldığınız ürünler için ödeme yapmanız gerekmektedir. Teslimattan sonra Satıcı ve Ürünleri hakkında yorum yapabilirsiniz. Dürüstlük ve şeffaflık ilkeleri doğrultusunda, yaptığınız yorumların tümü herkese açık olacak şekilde görüntülenecektir.
Çiftçi için nasıl çalışır?

Çiftçi misiniz?

Gücü elinize alın ve ürünlerinizi istediğiniz fiyata satın.

Tarım ürünlerini (meyve, sebze, bal, ambalajlı ürünler, vb.) yasal olarak satan Üretici veya Tüccar mısınız? Türkiye genelinde milyonlarca alıcı ürünleriniz gibi ürünler araştırmaktadır! Wikifarmer.com'da profil oluşturun ve Ürünlerinizi şimdi satın!
Ürününüzün resmini yükleyin ve ürünün fiyatını belirleyin. Ürününüz hakkında tüm detayları (tür, çeşit, ambalaj, akreditasyon) girin. Genel bir teslimat/dağıtım bölgesi belirleyin (örneğin mahalleniz, iliniz veya tüm Türkiye). Minimum sipariş miktarı veya tutarı da belirleyebilirsiniz.
Bir Alıcıdan sipariş geldiğinde, Alıcının konumuna (adres) ve diğer faktörlere bağlı olarak siparişi kabul etmek veya reddetmek size bağlıdır. Siparişi kabul etmeden önce, Alıcının adresine kadar olan kargo maliyeti (mevcut ise) hakkında hızlı bir araştırma yaparak bir kargo şirketi seçmeniz gerekir. Siparişi kendiniz de teslim edebilirsiniz. Siparişi kabul etmeniz durumunda, sistem sizden net olarak kargo maliyetini ve ürünlerin Alıcının seçtiği teslimat adresine kaç gün içerisinde teslim edilebileceğini bildirmenizi talep eder.
Kargo ücreti sıfır ve tahmini teslimat süresi 2 günden az ise, teslimat esnasında Kapıda Nakit ödeme durumunda siparişi kabul edebilir ve hemen gönderebilirsiniz (sipariş otomatik olarak onaylanır). Ödeme yöntemi olarak Kredi Kartı seçilmiş ise, müşterinin toplam tutarı ödemesini beklemeniz gerekir.
Eğer kargo ücreti sıfır değilse veya tahmini teslim süresi 2 günden fazla ise, Alıcı siparişi onaylama veya reddetme seçeneğine sahiptir.
Ödeme yöntemleri olarak, Platformumuz Kapıda Nakit Ödeme (siz veya kargo şirketi tarafından tahsil edilir) ve Kredi Kartı ile ödeme gibi %100 Güvenli Ödeme Yöntemleri içerir. Alıcı Platformumuz aracılığıyla ödeme yaptığında, ödemenin yapıldığı hakkında size bildiri gönderilir, bu bildiri size ulaştıktan sonra ürünleri/siparişi göndermeniz gerekir.
Platformumuzda Kredi Kartı ile ödeme yapılması durumunda, sipariş tutarı eksi platformun servis ücreti hesaplanarak, ürünler Alıcının adresine teslim edildikten birkaç gün sonra hesaplanan tutar hesabınıza yatırılacaktır. Platformumuzun ücreti, ürün maliyetinin %8'idir (kargo veya diğer maliyetler bu ücrete dahil değildir).