Defne Yaprağı 250g

Kategori: Bitkisel Çay Çeşitleri, Baharat ve Aktar.
Stokta
Hem tüzel kişilere hemde tüketicilere satışa uygundur
18.00 TL - KDV dahil
+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  İstanbul, Beylikdüzü

Gönderi bölgeleri

Tüm Türkiye

Latincesi Laurus Nobilis olarak bilinen defne bitkisi yaygın olarak Akdeniz ve Avrupa’nın güney bölgelerinde yetişmektedir. Özellikle yemeklere harika bir tat katan Defne yaprağı hoş koku ve aroması ile birçok kişinin severek kullandığı bir bitkidir. Defne yaprakları eski zamanlardan beri karaciğer, mide ve böbrekle ilgili sorunları tedavi etmek için kullanılmıştır.

Defne yaprağı Akdeniz mutfağında yaygın olan uzun ömürlü bir çalı türüdür. Hem sağlıklı hem vitamin deposu defne yaprağı yemeklerde kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra zayıflamak isteyenler defne yaprağı suyunu düzenli tüketiyor. Doğal bir bitki olan defne yaprağı sindirim ve genel sağlığınız için de iyi olan aromalı bir içecektir.

Defne yaprağının faydaları arasında grip ve soğuk algınlığına iyi gelmesi yer alıyor.
Defne yaprağı yakılınca hoş bir koku etrafı sarar. Sağlığa çeşitli faydaları olan defne yaprağını kül tabaklarına veya evde herhangi bir kasenin içerisine birkaç adet defne yaprağı koyun daha sonra o yaprakları bir çakmak yardımıyla yakın. Defne yaprağı yandığı zaman baş ağrısına, akciğerlere, şeker hastalığına ve kansere iyi geldiği bilinir.
Hem kurutulmuş hem de çay olarak tercih edebileceğiniz defne yaprağı çayı faydaları oldukça fazladır. Defne yaprağı çayı, A vitamini bakımından zengindir; yüksek oranda demir, manganez, kalsiyum ve magnezyum içerir. Çayı geleneksel olarak vücuttan fazla suyun atılması için kullanılır. Demir eksikliğine bağlı anemi tedavisine yardımcı bir doğal ürün olarak tüketilebilir.

-Mutluluk bir tıkla kapında.

Yorum bulunamadı