- 18%

Cistus (Laden Otu) - 50gr

Antiviral ve antibakteriyel
Stokta
Sadece tüzel kişilere satışa uygundur
Gluten İçermez
18.00 TL - KDV dahil
Kazancınız: 4.00 TL  (18%)
Başlangıç ​​Fiyatı: 22.00 TL

Minimum sipariş miktarı: 1.

+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  Mansuroğlu Mahallesi, Bayraklı, İZMİR

Gönderi bölgeleri

Tüm Türkiye

Antiviral ve antibakteriyel özelliği ile bilinen Laden Gülü ya da Tüylü Laden adıyla da bilinen Cistus Creticus bitkisinin, corona virüs ve grip gibi zarflı virüsler ile mücadelede etkin rol oynamaktadır.
Ladengiller familyasında yer alan Cistus Creticus bitkisi genellikle kozalaklı bitkilerin yetiştiği ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişiyor.
Tüylü laden (Cistus creticus), ladengiller familyası içinde yer alan 1 metreye kadar boy atabilen sık dallı herdem yeşil bodur bir çalı türü. Uzunluğu 2–5 cm'ye ulaşan oval-eliptik yapraklar uzun saplıdır ve sürgünlere karşılıklı olarak dizilmişlerdir. Üst yüzü seyrek alt yüzü sık tüylüdür. Haziran - temmuz aylarında açan 4–5 cm çapındaki çiçekler, teker teker ya da 2-3 tanesi bir arada olmak üzere sürgün ucunda yer alan, beyaz veya pembe renklerde olabilen bitkinin yaprakları yapışkanlı bir yapıya sahiptir.
*Antiviral ve antibakteriyel özelliği ile bilinen cistus creticus, balgam söktürücü niteliktedir ve regl düzenleyici olarak da kullanılabilir.
*Kabız edici etkileri bulunur. Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliktedir ve nezleyi keser. Dizanteride faydalı sonuçlar doğurur. Öksürüğe ve solunum yolu problemlerine iyi gelir, kramp çözücü ve anti bakteriyel etkileri bulunur.
*Besin alerjisinin neden olduğu deri iltihaplanlarına karşı faydalıdır. Egzama ve diğer cilt problemlerine de iyi gelir.
*Aynı zamanda ladin pişikleri geçirmek için kullanılabilir. Özellikle çocuklarda meydana gelen pişiklerde etkili biçimde kullanılır. Cinsel uzuvlar, ağız içi, yutak, mide-bağırsak, deri ve tırnak mantarlarını geçirici etkisi vardır. Akne ve sivilce tedavisine destek olur.
*Pestisit analizi yapılmıştır.
*Kilitli kraft ambalajda tedarik edilir.

Yorum bulunamadı