Bayburt Arı Sütü 40 gr

Yöreye özgü endemik bitkilerin bolca bulunduğu geniş ova ve meralarda konaklayan arıcılarımız tarafından tamamen şekersiz ve ilaç kalıntısı olmadan üretilen...
Stokta
Sadece tüzel kişilere satışa uygundur
Organik ürün
270.00 TL - KDV dahil
+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  Şirin Mah., Demirözü, Bayburt

Gönderi bölgeleri

marmara ege karadeniz doğuanadolu iç anadolu

Yöreye özgü endemik bitkilerin bolca bulunduğu geniş ova ve meralarda konaklayan arıcılarımız tarafından tamamen şekersiz ve ilaç kalıntısı olmadan üretilen Bayburt arı sütü, kıymetli bir hazine olup, organik ve katkısız, tamamen arı ürünü olarak raflarımızda yerini almıştır. Sağlıklı bir yaşam için tercih edilecek Bayburt arı sütünden vazgeçemeyeceksiniz.

Buzdolabında Muhafaza Ediniz..

Arı sütü donmuş - 18 derecede 18 ay kadar saklanabilir.
Buzdolabı raf ortamında ise 6-8 hafta kadar.

Bu arada arı sütü'ne metal kaşık ile temas etmekten kaçınılmalıdır. Onun yerine tahta ya da plastik kaşıkları tercih ediniz.

Arı sütünü güneş ışığına maruz kalmaktan da koruyunuz.

Alternatif olarak arı sütü bal ile de karıştırılabilir; uzun süreler bozulmadan buzdolabında saklanabilir.

Arı sütünü Aşırı Tüketim Yapmayınız!

Genel Kullanım amaçları için nihai doz olarak 10-12 gram alınabilir. Kullanıcı kendini ve ürünün etkilerini gözlemleyerek dozajı azaltıp-çoğaltarak kendisi için ideal bir noktaya getirebilir. Günde 2 defa 6'şar gram şeklinde kullanımı öneririz. İhtiyaca göre bu miktar günde sabah-akşam 2 defa 12'şer grama kadar çıkarılabilir. Ağır işlerde çalışanlar ve ağır antremanlar yapan sporcular günde 3 x 12 grama kadar arı sütü kullanabilirler. İlk kez kullanıyor iseniz önce çok az miktarlarla örneğin bir kibrit çöpünün ucuna bulaşan miktarla başlayıp, gün be gün artırarak nihai miktarlara 4-6 hafta içinde ulaşınız. Piyasada bulunan kapsül ve karışımlardaki miktarlar ise genellikle önemli amaçlar için yetersiz kalan küçük oranlardadır.

Çocuklar için ise başlangıç dozu 50-100 mg, nihai dozu ise 500 mg'ı geçmemelidir. Yaş aralığı 2-6 olan yavrularımız için başlangıç dozu 20 mg nihai doz ise 100 mg olarak önerilmektedir.

Arı sütü Nasıl kullanılır ( Kullanım Şekilleri )

Arı sütünü saf halde kullanmayı öneriyoruz. Arısütü, plastik bir tatlı kaşığı ile ağza alınıp, en az 2 dakika süreyle dil altında tutularak tüketilir. Tüketim aç karnına yapılmalı ve en az 10 dakika geçmeden üzerine birşey yenilmemelidir. arısütü, bal, çekilmiş keten tohumu gibi öğeleri arzularına göre çeşitli oranlarda karıştırıp kullanabilirler. Günün iki ucunda iki defa kullanımı tavsiye edilmektedir. Sabah kalkınca ve akşam yemeğinden önce kullanılabilir.

Arı sütünü Çocuklarınıza Sevecekleri Karışımlar İçinde Veriniz..

Arısütü'nün saf halinin tadı çocukların hoşuna gitmeyebilir. Çocuklarımıza süt ya da bal içinde karıştırarak verebiliriz. Balla karıştırılmış arısütünün daha sonra sütte çözülmesiyle lezzetli, tadı hoş gelen bir tüketim biçimi de vardır.

Arı sütü'ün Yan Etkileri ( zararları )

Saptanmış herhangi bir yan etkisi gözlenmemekle birlikte, çok büyük dozların (100-200 gr.) bir seferde tüketilmesi ardından baş dönmesi, nabız yükselmesi gibi sonuçlar rapor edilmiştir. Gözlenen yararlar açısından etken olan sadece tüketim miktarı değil, kullanımın her gün düzenli ve sürekli yapılmasıdır. Arı sütü kullanımının ilk günden itibaren olumlu etkileri gözlenmekle beraber, asıl önemli ve ayrıcalıklı avantajları bir aylık düzenli kullanımın sonucunda kendini göstermektedir.

Yorum bulunamadı