Hakkımızda

Birleşmiş Milletler'e göre Wikifarmer, dünya çapında Tarım Wikipedia'sı olarak belirlenmiştir. Wikifarmer, dünya çapında 4 milyon kişi tarafından erişilen 12 dilde geniş bir veri tabanı oluşturduktan sonra, insanların Tarımsal Üretim (tarım ürünleri, mevcudiyet, fiyat) ile ilgili her şeyi araştırabilecekleri ve istedikleri her şeyi güvenli bir şekilde çevrimiçi satın alabilecekleri bir platform haline gelmektedir. 

Wikifarmer, dünyanın dört bir yanında bulunan çiftçileri güçlendirme ve eğitme misyonuyla dünya çapında yapılan bir işbirliğidir. Dünyadaki tüm üreticilerin ürünlerini sergileyerek, ürünleri için fiyat belirleyerek yerel veya küresel pazarlarda adil bir şekilde rekabet etmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Bugüne kadar faaliyette olan Pazar Yerleri aşağıda listelenmiştir:

Global (İhracatı yapılabilecek ürünler)
Türkiye

Yunanistan


Wikifarmer, Sosyal Etkisi olan kâr amaçlı bir kuruluştur. Şeffaflık, Mesuliyet, Güven ve Dürüstlük ilkeleri doğrultusunda Tarım ve Gıda Sistemlerinde değişimi teşvik etmektedir. En yüksek önceliğimiz, Çiftçileri Alıcılar ile anında bir araya getirerek gıda israfını elimine etmektir.