Menü

Tokat Erbaa Salamura Asma Narince Üzüm Yaprağı 5kg

5 Kilogram - 5 Kg Tokat Erbaa Salamura Asma Narince Üzüm Yaprağı Kargo Ücretsiz.
Stokta
Hem tüzel kişilere hemde tüketicilere satışa uygundur
100.00 TL - KDV dahil

Minimum sipariş miktarı: 1.

+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  Ahmet Yesevi Mahallesi, Erbaa, Tokat

Gönderi bölgeleri

Türkiye

Neden Tokat Asma Yaprağı?

Ülkemizde üzüm bağı yetiştiriciliği coğrafyamızın birçok farklı bölgesinde yapılmaktadır. Ancak Salamura yaprak amacıyla bağ yetiştiriciliğinin %90 ı Tokat?ta yapılmaktadır.

Üzüm Ege bölgesi ile özleşsede özellikle Manisa civarında yetişen asma yaprakları kalın, tüylü ve lezzetsiz olduğundan sofralık salamura Tokat Erbaa asma yaprağı gibi kullanıma uygun değildir.

Zeytinyağlı sarmalarda kullanılan esas yaprak çeşidi Tokat?ın yerli üzüm cinsi olan Narince cinsi üzüm yapraklarıdır.Tokat Asma Yaprağı Nasıl Salamura Yapılır?

Tokat Erbaa Asma Yaprağının hasatı Mayıs ayının son haftası başlar ortalama 1,5 ay sürer. Haftada bir bağlardan yaprak kırımı yapılır. Sabahın erken saatlerinde toplanan asma yaprakları salamura yapmak üzere hemen işleme alınır. Özenle toplanan Tokat Erbaa asma yaprakları destelenir. Tuzlu kaynar su ile haşlanır. Bir miktar tuz eklenerek büyük fıçılara sıkıca basılır. Yaprakların fermantasyonu (salamurası) başlar. Yaklaşık 40 gün salamura işlemi devam eder. 40 Günün sonunda yapraklar bidonlara koyulmaya hazırdır. Bidonlara koyulduktan sonra uygun şartlarda muhafaza edilirse 2-3 yıl bekleyebilir.

Asma Yaprakları Nasıl ve Ne kadar Süre Muhafaza edilebilir?

Yapraklar direk güneş almayan serin bir ortamda 2-3 yıl saklanabilir. Önemli olan bidonun içindeki asma yapraklarının hava ile temas etmemesidir. Bidonun içindeki yapraklar plastik separatör yardımıyla salamura suyunun içerisinde tutulur. Bidonun üzerinden yaprak alındıktan sonra kalan yaprakların tuzlu suyun içinde kaldığına dikkat edilmelidir. Bu şekilde yapraklarınızı uzun süre saklayabilirsiniz.

Yapraklarımızı alan müşterilerimiz memnuniyetlerinden dolayı düzenli yıllık asma yaprağı ihtiyaçlarını bizden gidermekte ve bizi eş dost komşu ve akrabalarına tavsiye etmektedirler.

Hızlı Kargo, Özenli Paketleme.

Aldığınız yapraklar özenle bidonlandıktan sonra sıvı geçirmez bir poşete koyulur ve koliye öyle yerleştirilir. Taşıma esnasında akma yapsa bile paketinizde ıslanma vs olmaz.

Yorum bulunamadı