Pelmeni 1kg - Otlu ve Peynirli Mantı (Tüm Türkiye /Donuk Teslim)

Yerel & Yöresel & Doğal & Temiz & Geleneksel
Stokta
Hem tüzel kişilere hemde tüketicilere satışa uygundur
50.00 TL - KDV dahil

Minimum sipariş miktarı: 3.

+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  Arıkbaşı, Bayındır, İzmir

Gönderi bölgeleri

(Tüm Türkiye /Donuk Teslim)

Çesmedenkoli 'nin - Hamurcu - Mantıları, Kuzey Kafkasya'nın kadim Oset halklarından olan ailemizin Anadolu'ya göç etmiş 4.nesli olarak aile tariflerimize uygun ve Dünya kültürü ve Anadolu lezzetleriyle harmanlanmış mantılarıdır.

İçerik:
- Un (Kendi köyümüzün değirmeninden)
- Çerkes Peyniri (Kendi üretimimiz %100 süt)
- Ege Otları
- Soğan
- Baharatlar

Uyarı!!
- Mantılar donuk olarak ulaşacak.
- Eger hemen pişirmeyecekseniz vakit kaybeden derin dondurucuya koyunuz.

Mantılarımızın lezzetini ortaya çıkaracak olan sizin son dokunuşlarınız olacak. Püf noktalara dikkat lütfen
Pişirme ve Servis Tarifi:
SUDA HAŞLAMA
1- Kaynamış tuzlu su içine donuk haldeki mantıları atınız.
Püf Noktalar:
 Haşlama için mutlaka bol su ve büyük haşlama tencereleri tercih edilmelidir. Mantı yüksek ve ani sıcaklıkta haşlanmalıdır. Yani, haşlanacak miktar az bile olsa ocağın en hararetli gözünü kullanınız.
 Mantıların tamamını tek seferde atmaya çalışınız. Zira; mantı kaynamış suya atılmalıdır ve suya düşen her mantı suyun sıcaklığını düşüreceğinden sonradan atılan mantılar ılık suya düşecektir.!
 Tuzu mantıdan hemen önce attı iseniz, tuzun suda tamamen eriyip su sıcaklığının tekrar kaynama noktasına geldiğine emin olunuz. Zira; tuz da su sıcaklığını düşürür.

2- Mantıları suya atar atmaz karıştırmaya başlayınız. Donuk ve birbirine yapışık durumda olan mantıların birbirinden ayrıldığına emin olana kadar pişme süresi boyunca - çok sık değil - ara ara karıştırın.
Püf Noktalar:
 Metal ve keskin aletler kullanmayınız. Mantılar parçalanabilir. Karıştırma için en iyi alet oklava vb tahta ve yuvarlak hatlı aletlerdir.
 Mantılar su ile buluştuktan sonra kaynayan su bir miktar ısı kaybedecek. Su tekrar kaynamaya başladıktan sonra yaklaşık 10 dakika sonra (ateşinizin hızına göre değişebilir)mantılar suyun üstüne çıkacaktır. Bu mantının piştiği andır. Bir süzgeç yardımıyla sudan çıkarabilirsiniz. Mantılar çok sulu kalmamalı ancak birbirine yapışacak kadar da uzun süzülmemeliler.

3- Sosunu dökün, karıştırın, afiyet olsun 

Yorum bulunamadı