Köycem Taze Arı Poleni 1kg

KÖYCEM TAZE ARI POLENİMİZ
Stokta
Hem tüzel kişilere hemde tüketicilere satışa uygundur
Organik ürün
100.00 TL - KDV dahil

Minimum sipariş miktarı: 1.

+

Üretici

Üretici ile iletişime geçin
  Yangı Köyü, Köyceğiz, Muğla

Gönderi bölgeleri

TÜRKİYE GENELİ ÜCRETSİZ KARGO

KÖYCE TAZE ARI POLENİMİZ- KÖYCEM ARI ÜRÜNLERİ- KÖYCEĞİZ/MUĞLA

POLENİMİZİN FAYDALARI NELERDİR?

1) Bitki spermi olarak bilinen polen, bal arılarının yardımıyla bitkilerde çiftleşmeyi sağlar ve hayatın devamlılığını sürdürür.

2) Ekolojik dengenin sağlanmasına büyük role sahiptir. Çoğu bilimsel teoride arı ve polen varlığı canlılığın devamlılığı ile doğrudan ilişkilendirilir. Hayatın devamlılığı, sürdürülebilirlik için önemli bir görev üstlenir.

3) Bal arıları için önemli besin kaynağıdır. Arılar protein, mineral, yağ asidi, steroller, amin asitler gibi ihtiyaç duyduğu özel besinlerin birçoğunu polenden karşılamaktadırlar.

4) Larva gelişimi ve koloninin büyümesi için ihtiyaç duyulan besinler polenden karşılanır. Petek gözlerine depolanan polenler, 3-6 günlük işçi arıların ve larvaların en önemli yiyecekleri olur.

5) İçinde bulunan B1, B2, C vitaminleriyle sağlıklı ve zinde yaşama önem verenler için idealdir.

6) Sağlığımız için gerekli mineral, protein ve esansiyel yağlar içerir. Selenyum, beta karoten ve E vitamini gibi bileşenler cilt, saç ve saç derisi için büyük önem taşır.

7) Yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Antioksidan özellik serbest radikallere karşı koruyucu etki gösterir.

8) Polenin içeriğinde bulunan amino asit ve proteinler, besinlerden alınan kalsiyum ve fosfor emilimini sağlar.

9) Beslenme kalitesine etki eden destekleyici besin olarak kullanılabilir. Yapısal içeriği birçok biyolojik aktivitenin gerçekleşmesini sağlayan besin değerelerini içerir. Günlük vitamin ve mineral desteği için takviye edici gıda olarak kullanılabilir.

10) İnsanlar ve arılar için bir besin gıdası olan polen günlük beslenme rutininde yoğurt, süt, meyve suyu, bal gibi günlük gıdalarla kolaylıkla karıştırılabilir ve tüketilebilir.

Yorum bulunamadı